SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Program cestovatelských večerů září až říjen

FOIBOS - 29. 8. 14:10
Program cestovatelských večerů září až říjen

Léto sice pomalu končí, ale cestovatelské večery nadále pokračují! Vyberte si z nového letáku země a kontinenty, které s námi budete chtít probádat. Láká vás Jemen? Nebo vás zajímá argentinská fauna?

Program září - říjen:


6.9. 19:00

Saša Ryvolová - Jemen

Jedna z nejkrásnějších muslimských zemí Arabského poloostrova je vzdor své pověsti kolébky terorismu především zemí jako vystřiženou z Pohádek tisíce a jedné noci. Země zahalených žen a obnažených nožů, velbloudích stád a tisíců mešit. Hliněné mrakodrapy, zdobené bělostnými arabeskami jako z perníku, horské vesničky na vrcholcích skalních útesů, připomínající bájnou krajinu Pána prstenů a ostrov Socotra, porostlý myrhovníky, kadidlovníky a "pouštními růžemi" - to všechno a ještě mnohem více je Jemen.


20.9. 19:00

Jan Štefka - Cestování za zvířenou argentinských pamp a pralesů

Jan Štefka je profesí zoolog a parazitolog, do Argentiny a dalších zemí Jižní Ameriky, které měl možnost navštívit pracovně i soukromě, se vždy rád vrací. Oblast severovýchodní Argentiny mu učarovala především rozmanitostí krajiny a živočichů, kteří ji obývají.

"Během večera budu mluvit o cestováni, výzkumu a také trochu o historii dvou oblastí - subtropických Misiones, které jsou posledními téměř nedotčenými pralesy ve východní části Jižní Ameriky, a o rezervaci Esteros del Ibera, kde se jihoamerické pampy prolínají s ohromnou plochou jezer a mokřadů."


11.10. 19:00

Roman vehovský - Stopem přes Asii do Austrálie


"Přednášku mám rozdělenou na dvě části.
V první přiblížím svou cestu, trasu, výhody-nevýhody solitérního cestování bez závislosti na jízdních řádech, zpátečních letenkách a ubytovacích zařízeních. Sedm let jsem si vystačil jen s tím, co se vešlo do batohu a peníze na cesty jsem si pořizoval za pochodu, ať už prací na farmách či prodejem svých fotogfrafií. V druhé části vyprávím posluchačům o svém nejkrásnějším stopu - desetidenní plavbě na jachtě po tropických ostrovech Thajska a pokračuji postřehy a snímky z jedinečného phuketského festivalu."


25.10. 19:00

Saša Ryvolová - Filipíny

Do země hluboké katolické víry a majestátních španělských koloniálních katedrál, na ostrovy plné činných sopek, bílých pláží a vyhlášených potápěčských lokalit i nádherných přírodních scenérií nás zavede tento zbrusu nový cestopisný pořad, ve kterém nebude chybět ani vzrušující šnorchlování bok po boku se žralokem velrybím a kohoutí zápasy. Navštívíme proslulá terasová rýžová políčka ve strmých svazích hor centrálních Cordiller, zapsaná v Seznamu UNESCO a jeskyně plné rakví a mumií na ostrově Luzon. Seznámíme se s jedním z nejmenších primátů světa – nártounem filipínským na ostrově Bohol a cestou se zastavíme u bizardních geologických formací malebných Chocolate Hills. Na závěr se na Velký Pátek zúčastníme kuriozních a krvavých velikonočních obyčejů v San Fernando v provincii Pampanga. To všechno a ještě mnohem víc nabízejí Filipíny – nádherné souostroví více než sedmi tisíc ostrovů.

Trmalova vila, Vilová 11, Praha 10

Vstupné 50,-

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník