SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Koncert 29.8. 2012 Ondřej Škoch - První sníh

FOIBOS - 22. 8. 22:00
Koncert 29.8. 2012 Ondřej Škoch - První sníh

Nenechte si ujít závěrečný srpnový koncert na zahradě Trmalovy vily! Od 20 hodin vystoupí Ondřej Škoch s projektem První sníh.

Nevšední koncert zhudebněných básní Bohuslava Reynka a Suzanne Renaud se na zahradě Trmalovy vily uskuteční ve středu 29.8. 2012 od 20 hodin. Zahrát a zazpívat přijdou Ondra Škoch, Štěpán Škoch a Darek Král. Zazní skladby z alb Nitky a První sníh.


Jak sami tvůrci uvádějí na svých webových stránkách:


Už je to dávno, co jsme začali se zhudebňováním básní. Byly to například básně Jaroslava Seiferta se skupinou Manon 15 nebo Jana Skácela s projektem Vteřiny, který vznikl v roce 2000. V divadle Semafor jsme odehráli řadu představení pro děti, kterými jsme se snažili přiblížit poezii formou písní. Na tento projekt jsme pak navázali v roce 2002 a natočili CD Nitky, na kterém bylo devět zhudebněných básní Bohuslava Reynka a Suzanne Renaud. Nitky se dočkaly i několika živých vystoupení.


Během následujících šesti let vznikaly nové překlady básní Suzanne Renaud, které se staly základem pro novou desku nazvanou "První sníh".

Názory ke článku

29.8. 20:30Nový
20.8. 20:12Nový

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen zaregistrovaným uživatelům. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
Průměrné hodnocení tohoto článku je: 1
(hodnotilo 2 čtenářů)
TOPlist SEO Rozcestník