SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Koncerty září 2012

FOIBOS - 24. 8. 12:26
Koncerty září 2012

V září nás čekají na zahradě Trmalovy vily dva poslední koncerty letošní sezóny. Ve středu 12.9. se můžete těšit na kapelu Jull Dajen, inspirovanou legendární kapelou Jethro Tull. Tečku za letošními hudebními středami udělá 26.9. kapela Tak"i"taK!

Program koncertů v září:

12. září 2012 20:00

Jull Dajen

Jull Dajen je bájný mořeplavec, který objevil mnoho ostrovů, vyrobil první zemědělské nástroje, stejně jako první nástroje hudební. Podle skandinávských legend misionář a dobrodruh. A nebo je to hudební skupina založená roku 2002 Petrem Štramberským. Ten je dodnes jejím kapelníkem, skladatelem a kytaristou. Hudba Jull Dajen je elektroakustická hudba vycházející z tradičního světového folkloru od Moravy, Bretaně až po Irsko a Skandinávii. Hudba inspirovaná legendárními Jethro Tull stejně jako mnoha jinými směry a autory je veskrze autorská a originální. Původně hrála jen jako trio ve složení flétna, housle a kytara. Dnes se rozšířila o další členy, takže kromě již zmíněných nástrojů uslyšíte ještě úžasné perkuse bicí, violoncello i basovou kytaru a romantickou vonící harfu. kapela se dnes řadí k vycházejícím hvězdám, i když rychlost jejího vzestupu je skoro šílená, ale plně odpovídá nasazení všech hudebníků.

26.září 2012 20:00

Tak"i"taK

Kapela vznikla v průběhu ledna roku 2008 ve složení basa, bicí, kytara, příčná flétna. V létě téhož roku odchází z časových důvodů hráčka na flétnu. V říjnu se ke kapele přidává klávesák, který se přihlásil na inzerát. Bez problému se zapojil a obohatil tvorbu o další zvuky. Začátkem listopadu přichází zpěvačka a přijímá post frontmanky. Po roce a strastiplném hledání se kapela ustálila na pěti členech a po dalším roce se shodla na názvu. Tak"i"taK skládají hudbu sobě vlastní a tak jak ji cítí, díky tomu se v ní odráží od každého kousek a dá se říci, že se žánrově pohybuje na pomezí experimentálního pop/rocku.

Trmalova vila, Vilová 11, Praha 10

Vstupné 50,- Kč

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník