SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Výstava v NTK

V květnu letošního roku vyvrcholila edice Slavné vily vernisáží výstavy Slavné vily Středočeského kraje a vydáním stejnojmenné publikace. Úspěšně se tak ukončil několikaletý projekt, který byl zahájen v roce 2004 výstavou Slavné pražské vily.

Zveme vás na završení tohoto projektu, kterým bude podzimní souborná výstava Slavné vily Čech, Moravy a Slezska. Výstava bude představena v prostorách budovy Národní technické knihovny v pražských Dejvicích od 19. října do 28. listopadu 2010.

Cílem výstavy, která je připravována pod vedením prof. Vladimíra Šlapety a prof. Pavla Zatloukala, je především představit všechny podoby vily a rodinného domu a to jak napříč časem, slohy a styly, tak co do proporcí, kompozice, prostoru. Výstava by měla shrnout nejen několikaleté mapování vilové architektury u nás, ale pokládá si jednoduchou otázku: Co je vila?

Na výstavě budete moci shlédnout široký výběr vil a rodinných domů všech krajů České republiky. Pro zpestření bude výstava doplněna nábytkovým a užitým designem, který bude dokreslovat dané téma praktickými a především autentickými předměty, jež jsou jedinou spojnicí s reálným materiálem a měřítkem dobového prostoru, a také mnoha modely nejrůznějších vil.

Celá expozice bude podpořena řadou doprovodných programů a těšit se můžete také na dny jednotlivých krajů a měst, které se představí nejen svou vilovou architekturou, ale také dalšími památkami a tradicemi. Výstava bude uzavřena přednáškovým cyklem Dům včera a dnes.

Jako všechny předchozí výstavy, také vernisáž výstavy Slavné vily Čech, Moravy a Slezska bude doprovozena křtem stejnojmenné publikace.

TOPlist SEO Rozcestník