SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Napsali o nás

Historické vily: ukryté příběhy minulosti

Svitavský deník - Napsali o nás (1.5.2009 22:00)
Svitavy - Zajímavé stavby svitavského okresu se objevily v knize Slavné vily Pardubického kraje. Ta vyšla na začátku roku a představuje osm staveb z regionu.

Doprovodný program k výstavě Kotěrova kolonie v Lounech

Archiweb.cz - Napsali o nás (19.4.2009 22:00)
Kotěrovo centrum – Trmalova vila pořádá ve spolupráci s Oblastním muzeem v Lounech výstavu Slavné vily Ústeckého kraje: Kotěrova kolonie v Lounech. Výstava potrvá od 2. 4. do 17. 5. 2009 a je umístěna v malebných prostorách Trmalovy vily v pražských Strašnicích.

Dům umění opět otevře své brány

Anna Sotolářová - Opavský a hlučínský deník - Napsali o nás (3.4.2009 09:42)
Opava – Po třech měsících mohou lidé opět navštívit Dům umění v Opavě. Ve čtvrtek 2. dubna zde budou otevřeny dvě výstavy: Poklady starého umění a Slavné vily Moravskoslezského kraje. Vernisáž začíná v 17 hodin.

Plná Trmalova vila: Setkání nad dílem Čestmíra a Lubomíra Šlapetových

připravil a fotografiemi ilustroval Zdeněk Hrabica - Napsali o nás (1.4.2009 22:00)
Ve čtvrtek 26. března 2009 zaplnili Trmalovu vilu zájemci o architektonické dílo bratří Šlapetových, s nimž je seznámily nejpovolanější osobnosti, synové jednoho z nich – arch. Lubomíra Šlapety.

OBRAZEM: Slavné pražské vily - Vinohrady a Vršovice

Julie Šilhánová - Právo, Novinky.cz - Napsali o nás (30.3.2009 22:00)
Na pomezí pražských Vinohrad a Vršovic se nachází malebná a na Prahu velmi klidná vilová čtvrť s mnoha zajímavými architektonickými objekty. Procházku začneme na Vinohradech na Floře. Vydáme se Jičínskou ulicí směrem k Vršovicím. Městské, většinou prvorepublikové obytné domy ustupují vilové zástavbě, která se pozvolna svažuje do vršovického údolí.

ARCHITEKTURA: Vily, obvody, sochy, mosty, Žáci i Skřivánci

Zdeněk Lukeš - Neviditelný pes - Napsali o nás (29.3.2009 22:00)
Dnes bych chtěl po čase zase připomenout, že stále vycházejí svazky záslužné edice Slavných vil, kterou vydává postupně po krajích agentura Foibos (viz též zde). Teď naposledy to jsou Slavné vily Pardubického kraje. Pokud se nepletu, zbývají už jen vily Karlovarska, Plzeňska a Středních Čech, ostatní kraje + samostatně i Brno už jsou venku.

Výstava Slavné vily Ústeckého kraje: Kotěrova kolonie v Lounech

Archiweb.cz - Napsali o nás (27.3.2009 23:00)
Kotěrovo centrum – Trmalova vila pořádá ve spolupráci s Oblastním muzeem v Lounech výstavu Slavné vily Ústeckého kraje: Kotěrova kolonie v Lounech. Výstava potrvá od 1. 4. do 17. 5. 2009 a je umístěna v malebných prostorách Trmalovy vily v pražských Strašnicích.

Klenoty Ústeckého kraje: Kotěrova kolonie v Lounech

Lenka Krejcarová . Týden.cz - Napsali o nás (26.3.2009 23:00)
Připomenout poněkud pozapomenuté dílo architekta Jana Kotěry a zároveň upozornit na slavné stavby Ústeckého kraje si klade za cíl výstava, jež začíná příští středu v malebných prostorách pražské Trmalovy vily.

Skupina X vystavuje ve Flemmichově vile

Bruntálský a krnovský deník - Napsali o nás (7.3.2009 10:00)
Krnov - Putovní výstava Slavné vily Moravskoslezského kraje, která téměř dva měsíce doplňovala stálou expozici ve Flemmichově vile v Krnově, se přesunula na zámek do Bruntálu. Výstavní prostory však nebudou osiřelé dlouho, od soboty 7. března se v nich krnovské veřejnosti představí se svou tvorbou část členů volného sdružení opavských výtvarníků, která si říká Skupina X.

Slavné vily představí výstava i v Bruntále

Bruntálský a krnovský deník - Napsali o nás (5.3.2009 23:00)
Bruntál - Výstava o jedinečné tváři moderní architektury Slavné vily Moravskoslezského kraje se představí také v Bruntále.
TOPlist SEO Rozcestník