SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Napsali o nás

Špičková architektura láká do Národního domu

Radim Havlík - Prostějovský deník - Napsali o nás (29.12.2007 16:21)
Prostějov/ Výstava Slavné vily Olomouckého kraje servíruje ve spolkových místnostech Národního domu na velkých panelech architektonické lahůdky.

Slavné pražské vily očima kurátora

Radomíra Sedláková - Stavební fórum - Napsali o nás (23.12.2007 13:22)
Nebývá zvykem, aby sám kurátor psal o výstavě, kterou připravil. Takže předem upozorňuji, že v tomto textu nejde o recenzi, ale o pozvánku. Pozvánku na výstavu a třeba také tip na vánoční dárek…

Výstava v Jihočeském muzeu představí slavné vily kraje

ČTK - Napsali o nás (22.12.2007 11:30)
Slavné vily Jihočeského kraje představí od čtvrtka výstava v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Expozice, díky níž autoři objevili i dosud neznámá díla proslulých architektů, potrvá do 6. ledna. Padesátku nejvýznamnějších rodinných staveb českých i zahraničních architektů na jihu Čech mohou lidé poznat i prostřednictvím stejnojmenné knihy.

Slavné vily tvořili z lepenky

Josef Beneš - StaloSe.cz - Napsali o nás (21.12.2007 07:41)

Stovky hodin titěrné práce, jejíž výsledek ale stojí za zhlédnutí.

Řeč je o školní soutěži ve stavění modelů z vlnité lepenky, kterou uspořádali ve valašskomeziříčské průmyslovce.

Slavné pražské vily

Ladislav Zikmund - e-Architekt - Napsali o nás (20.12.2007 13:29)
Po nedávné publikaci Slavné pražské vily autorů Přemysl Veverka, Dita Dvořáková, Petr Koudelka, Petr Krajči a Zdeněk Lukeš byla v pražském Veletržním paláci otevřena stejnojmenná výstava. Celý projekt je velmi slibný a jeho duchovním rodičem je umělecká agentura Foibos, která se (zdravému rozumu třikrát sláva) vrátila zpět do Trmalovy vily.

Poklady jihočeské architektury v knize

Vlaďka Pavlová - Českobudějovický deník - Napsali o nás (19.12.2007 11:48)
Jižní Čechy/ Novou výpravnou publikaci s názvem Slavné vily Jihočeského kraje pokřtili včera v Jihočeském muzeu její autoři Eva Erbanová, Milan Šilhan a Rostislav Švácha spolu se zástupci umělecké agentury Foibos.

Slavné pražské vily

Karel Žítek - Hospodářské noviny - Napsali o nás (19.12.2007 11:37)
Nový pohled do historie i do současnosti architektury rodinného bydlení nabízí výstava Slavné pražské vily ve Veletržním paláci v Praze.

Architektonické vilové skvosty v plné kráse

Eva Valjarevičová - ČT24, ČTK - Napsali o nás (19.12.2007 09:15)
Praha – Nový pohled do historie i současnosti architektury rodinného bydlení nabízí výstava s názvem Slavné pražské vily, která začala ve Veletržním paláci v Praze. Výstavní panely s texty, aktuálními i starými fotografiemi, trojrozměrné modely, ale i vzácné historické dokumenty představují na výstavě 63 staveb, které vznikly v Praze od sklonku 17. století až do současnosti.

Jiří Lasovský: Město dělají ulice a náměstí

Jiří Lasovský - Stavební fórum - Napsali o nás (19.12.2007 07:08)
V dobách socialismu se architekti proti diktátu šedé sídlišťové zástavby nemohli prosadit. Bohužel ani po listopadu 1989 se očekávaný rozlet architektonického řemesla nekonal. Místo politiků mu přistřihly křídla jiné zájmy a okolnosti – tvrdí Jiří Lasovský, jeden z nestorů české architektury XX. století.

Výstava představuje slavné pražské vily

Zdeňka Kuchyňová - Radio Praha - Český rozhlas 7 - Napsali o nás (18.12.2007 13:00)
V Praze existuje přibližně sto rodinných vil od baroka po současnost, které by nikdy neměly být zbourány. Ukazují totiž směr vývoje české architektury. 63 z nich představuje výstava, která začala ve Veletržním paláci. Jsou tu stavby i jejich interiéry od sklonku 17. století až po století 21.
TOPlist SEO Rozcestník