SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Slavné Vily Ústeckého kraje

FOIBOS - Z redakce (14.7.2008 04:47)
Výstava Slavné vily Ústeckého kraje pokračuje ve své cestě po severočeských městech. Do 29. července si můžete tuto expozici o krásných a slavných vilách prohlédnout v Oblastním Muzeu v Děčíně.

Meziříčí na kapli ušetří miliony

http://zlin.cz, Týdeník Jalovec - Napsali o nás (12.7.2008 06:06)
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Obnova bývalé vězeňské kaple u valašskomeziříčského zámku Žerotínů skončila. Zatím je to ale prázdný prostor. Jeho využití brání chybějící vnitřní vybavení. Radní počátkem června doporučili uvolnit na tento účel 500 tisíc korun. Dříve, než tak učinili, podrobili předložený rozpočet výrazným škrtům.

Krásná Richterova vila je znovu přístupná

FOIBOS - Z oboru (11.7.2008 06:36)
Richterova vila je klasicistní perlou pražské Malé Strany. Po dlouhodobé rekonstrukci se opět otevřela návštěvníkům...

Meziříčí vybaví bývalou vězeňskou kapli, bude sloužit kultuře

http://zlin.cz, čtk - Napsali o nás (10.7.2008 06:12)

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Více než půl milionu korun vynaloží Valašské Meziříčí na Vsetínsku na vnitřní vybavení obnovené vězeňské kaple. Je to zhruba pětina odhadovaných nákladů, nutných k úpravám objektu, který bude sloužit kulturním účelům. ČTK o tom informoval mluvčí radnice Josef Beneš.

Sníte o své vile? Soutěžte s námi...

FOIBOS - Z redakce (9.7.2008 06:02)
Další losování soutěže o vilu snů se uskutečnilo v rámci vernisáže výstavy Slavné vily Ústeckého kraje. Možná jste byli vylosováni...

Vstupte... aneb slavné vily s otevřenými dveřmi

FOIBOS - Z oboru (7.7.2008 22:00)
Se začátkem července jsme pro Vás připravili další příspěvek z cyklu o krásných a zajímavých vilách přístupných veřejnosti. Přejeme Vám pěkné čtení a objevné cesty za starou i novou architekturou.

Vila Františky Lipčíkové

Ludmila Říhovská, Mgr. Eva Šindlerová, FOIBOS - Z oboru (6.7.2008 22:00)
Zveme Vás k prohlídce vily Františky Lipčíkové. Půvabná kubistická stavba je dnes sídlem Knihovny města Olomouce. Dveře se otevírají, vstupte!

Galerie Portyč: Obdivované vily s odkazem historie i moderní stavby

Písecký deník - Napsali o nás (6.7.2008 06:15)
Písecká výstava, stejně jako kniha, je součástí projektu, jež je věnován minulým i současným majitelům vil, připomíná slavné architekty a stavitele.

Jihočeské vily v Písku

FOIBOS - Z redakce (5.7.2008 04:52)
Letní zastavení putovní expozice Slavné vily Jihočeského kraje v Písku se pomalu chýlí ke konci. Ještě stále však máte možnost si výstavu prohlédnout...

Slavné pražské vily

FOIBOS - Z redakce (3.7.2008 06:00)
Trmalova vila pro Vás otevřela novou stálou expozici. Přijďte si prohlédnout nejen krásnou Kotěrovu vilu, ale také Slavné pražské vily.
TOPlist SEO Rozcestník