SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

V Ostravě byly vydraženy slavné vily bratří Hyklů

ČT24 - Napsali o nás (4.5.2008 03:22)
Ostrava - V ostravském hotelu Atom dnes proběhla dražba chlouby Nového Jičína, dvou vil továrnických bratrů Hyklů. Po dramatické čtyřicetiminutové licitaci, během které se jejich cena vyšplhala z osmi na více než třináct a půl milionu korun, jsou vily prodány. Zástupci Moravskoslezského kraje, kteří chátrající památky k prodeji nabídli, byli s konečnou cenou velmi spokojeni.

České divadlo 2008

FOIBOS - Z redakce (3.5.2008 06:11)

Festival České divadlo má (právem) v podtextu „ to nejlepší z českého divadla, to nejlepší z českých, moravských a slezských krajů a regionů“. Soubory od Českého Těšína až po Cheb přijíždějí do Prahy představit svou tvorbu...

Hlasovali jste v divácké anketě přehlídky České divadlo 2008? Možná jste byli vylosováni!

Do Šumperka za klenoty Olomouckého kraje

ČTK - Napsali o nás (2.5.2008 03:17)
Obyvatelé Šumperka si mohou až do konce května připomenout v tamním muzeu slavné vily z Olomouckého kraje. Putovní výstava návštěvníkům muzea představí i šest objektů přímo z Šumperka a seznámí je také s otázkami bydlení ve městě. Pro zájemce je připravena i publikace, ve které nechybí i hodnocení staveb očima odborníků.

Nejhůře se hledali pamětníci

Mladá fronta DNES - Vladěna Maršálková - Napsali o nás (1.5.2008 06:03)
KNIHA O STARÝCH A KRÁSNÝCH VILÁCH. Autoři představili knihu o historii nejzajímavějších domů a vil na severu Čech, o jejich majitelích i architektech.

Slavné vily se představují

Stanislava Rybičková - Šumperský a Jesenický deník - Napsali o nás (30.4.2008 04:04)
Dnes v té krásné klasicistní vile bydlí studentky zdravotnické školy. V roce 1869 ji ovšem užívala rodina významného průmyslníka Roberta Siegla. Podle něj se také domu dodnes říká. Tento snímek nemohl chybět na jednom z panelů výstavy Slavné vily Olomouckého kraje, kterou teď hostí šumperské muzeum.

Vernisáž v Šumperku

- Z redakce (29.4.2008 08:37)
Expozice Slavné vily Olomouckého kraje je od 24. dubna k vidění ve Vlastivědném Muzeu v Šumperku.

Slavné vily Jihočeského kraje v knize

Rostislav Švácha - Napsali o nás (29.4.2008 05:50)
Když se řekne „jižní Čechy“, každý z nás si asi vybaví krásnou krajinu „země zamyšlené“, starobylá města založená Rožmberky, českými králi a husity a pak architekturu hradů a zámků od gotiky po novogotiku.

Vila Františka Wawerky

FOIBOS - Z oboru (28.4.2008 03:39)
V aktuálním dění nelze přehlédnout diskuzi o osudu vily Františka Wawerky. Projekt architektů Elly a Oskara Oehlerových byl realizován v Lipníku nad Bečvou, je syntézou tvorby těchto dnes "znovuobjevovaných" achitektů i meziválečného moderního stylu. Přesto, že odborníci o hodnotě stavby nepochybují, nad budoucností vily Františka Wawerky se stahují mračna...

Výstava v Táboře

FOIBOS - Z redakce (27.4.2008 05:21)
Expozice nazvaná Slavné vily Jihočeského kraje je v Husitském muzeu v Táboře otevřena do 30. dubna 2008. Navštivte výstavu dříve, než se vydá do dalších měst Jihočeského kraje!

Autoři výstavy mapovali osudy starých vil

Lidové noviny - Morava - Napsali o nás (26.4.2008 06:23)
Pět desítek významných vil Olomouckého kraje mapuje výstava a kniha Slavné vily Olomouckého kraje.
TOPlist SEO Rozcestník