SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Slavné vily Středočeského kraje

www.archiweb.cz - Napsali o nás (9.7.2010 22:00)
Publikace představuje 57 architektonicky významných či zajímavých skvostů rodinného bydlení, která vznikala od poloviny 19. století do současnosti na území Středočeského kraje. Publikace završuje ediční řadu Slavných vil krajů, která postupně představila architektonicky zajímavé objekty celé republiky.

Slavné stavby Prahy 10

FOIBOS - Z redakce (8.7.2010 22:00)
Více jak dvousetstránková publikace je naším zasvěceným průvodcem mozaikou původních vesnic s jejich zaniklými tvrzemi, statky, mozaikou kostelů, kapliček a křížů, ztracených dnes mezi novou zástavbou, mozaikou vilových čtvrtí i průmyslových areálů, přírodních ploch, sadů, parků, sportovišť, stadionů.

Internetový portál Slavné stavby a Praha 10

FOIBOS - Z oboru (6.7.2010 22:00)
Jako ochutnávku půvabů a zajímavostí architektury Prahy 10 Vám nabízíme články o zdejších slavných stavbách...

Luxferový luxus

tisková zpráva, www.czechdesign.cz - Napsali o nás (4.7.2010 22:00)
Až do 7. srpna 2010 se v Trmalově vile – Kotěrově centru koná výstava Luxferový luxus: nekolektivní bydlení 70. let v Československu. Výstava navazuje komorním výběrem na úspěšné ediční a výstavní projekty Slavné vily Čech, Moravy a Slezska.

Hradec Králové a jeho kraj

FOIBOS - Z redakce (2.7.2010 22:00)
... Královéhradecký kraj zaujímá v teritoriálním (byť vlastně umělém) členění našich zemí poměrně důležité místo. Bez ohledu na hledání konkrétních výjimečností, či zvláštností, charakterizující to které místo, patřily východní Čechy, už také díky osvíceným a důležitým osobnostem společenského, podnikatelského, ale i politického a kulturního života, k „baštám“ modernistických tendencí nejen v architektuře. Hradec Králové, Náchod, Jaroměř, stačí vyslovit jména těchto měst, a okamžitě se vybaví celá řada asociací spojovaných s kulturním, uměleckým, ale také stavebním duchem...

Jaká je Vaše slavná vila?

FOIBOS - Z redakce (1.7.2010 22:00)
Všechna města mají své střípky historie; kostely, radnice, zámky... a v neposlední řadě své slavné vily. Jsou součástí místního příběhu, stejně jako všechny větší a známější památky, obvykle se ale netěší takové přízni publika...

Fotogalerie z vernisáže ve Svitavách

FOIBOS - Z redakce (29.6.2010 22:00)
Výstava o půvabech a zajímavostech pardubických slavných vil je od 18. června do 22. srpna 2010 přístupná ve svitavském Městském muzeu a galerii.

Slavné stavby Prahy 6

FOIBOS - Z redakce (26.6.2010 22:00)
Zveme Vás k procházce minulostí i přítomností šestého pražského obvodu. Slavné stavby jako svědkové dávných dob i jako ukázky nejnovější tvorby...

Fotosoutěž

FOIBOS - Z redakce (24.6.2010 22:00)
Míjíte na svých každodenních cestách krásné nebo zajímavé domy? Všímáte si osobitých staveb ve svém okolí? Možná, že nevznikly pod rukama světoznámých architektů, možná nezměnily dějiny bydlení. Jsou-li ale součástí "genia loci" vaší ulice, čtvrti, nebo města, zaslouží si, aby se o nich vědělo.

Urban Vespa Tour III.

Wendulka Kraslová - Píší nám čtenáři (24.6.2010 22:00)
Urban Vespa Tour III. na sebe nenechalo dlouho čekat a za krásného slunného dne jsme vyrazily do Bubenče...
TOPlist SEO Rozcestník