SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Z článku na archiweb 12. 12. 2006

Archiweb - Napsali o nás (11.6.2007 19:25)
O architektuře 20. století v Brně i jinde v republice byla do našich dnů vydána dlouhá řada pojednání - syntéz a přehledů, monografií, medailonů, katalogů a průvodců. Postupně se tak daří splácet dluh, který měl český dějepis umění ještě do nedávné doby zejména vůči meziválečné architektuře, jejímuž poznání a prezentaci dlouho bránily ideologické výhrady komunistického režimu.

Z článku Jana Kratochvíla: Trojí oslava individuálního bydlení

J. Kratochvíl (mfDnes 9.6.2006) - Napsali o nás (11.6.2007 19:21)
…Státem podporované kulturní instituce zatím nepochopily, jak velký potenciál se skrývá v tématu individuálního bydlení. V České republice bychom mohli dosavadní výstavy o rodinných domech a vilách spočítat na prstech jedné ruky. O publikacích nemluvě.

Praha chce otevřít Rothmayerovu vilu veřejnosti

FOIBOS (text a foto) - Z oboru (4.6.2007 19:32)
Praha - Pražský magistrát chce veřejnosti otevřít Rothmayerovu vilu, kterou nyní kupuje od současného vlastníka. Majitel nabídl městu břevnovskou budovu se zahradou za 12 milionů korun. Po koupi se bude nejprve opravovat. Příspěvek na rekonstrukci slíbilo ministerstvo kultury, řekl dnes novinářům radní Milan Richter (ODS).

Dům v lomu v Napajedlích

FOIBOS - Z oboru (22.5.2007 18:44)
Dům v Napajedlích ze zlínského architektonického ateliéru ing. arch. Pavla Mudříka získal Cenu v kategorii Novostavba v Grand Prix architektů 2007. Potvrdila se tak správnost výběru autorského týmu připravované publikace Slavné vily Zlínského kraje, která již dříve zařadila tento dům do kapitoly současných významných staveb.

Půvaby pátého pražského obvodu

FOIBOS - Z redakce (24.6. 21:01)
Znáte slavné stavby svého města? Zastavte se s námi na okamžik a rozhlédněte se kolem. Pražské ulice jsou překrásné... Zveme Vás k prohlídce Viaduktů Buštěhradské dráhy.
TOPlist SEO Rozcestník