SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Soutěž Moje slavná vila

FOIBOS - Z redakce (18.2.2011 23:00)
Míjíte na svých každodenních cestách krásné nebo zajímavé domy? Všímáte si osobitých staveb ve svém okolí? Možná, že nevznikly pod rukama světoznámých architektů, možná nezměnily dějiny bydlení. Jsou-li ale součástí "genia loci" vaší ulice, čtvrti, nebo města, zaslouží si, aby se o nich vědělo.

Půvaby pátého pražského obvodu

FOIBOS - Z redakce (16.2.2011 23:00)
Znáte slavné stavby svého města? Zastavte se s námi na okamžik a rozhlédněte se kolem. Pražské ulice jsou překrásné... Prohlédněte si Vilu Kinských s romantickým parkem. Dveře se otevírají, vstupte!

Půvaby pátého pražského obvodu

FOIBOS - Z redakce (15.2.2011 23:00)
Znáte slavné stavby svého města? Zastavte se s námi na okamžik a rozhlédněte se kolem. Pražské ulice jsou překrásné... Zveme Vás k prohlídce Hotelu Andel´s. Dveře se otevírají, vstupte!

Architoulky Přemysla Veverky: Desáté

Přemysl Veverka - Architoulky (13.2.2011 23:00)
Pro českou společnost na začátku dvacátého století nebyly herečky, spisovatelky, případně malířky žádným velkým překvapením. Ale inženýrka architektka? To bylo něco nepředstavitelného, dokonce nemožného. Rakousko-uherské předpisy totiž nedovolovaly, aby dívky studovaly na technické vysoké škole.

Půvaby pátého pražského obvodu

FOIBOS - Z redakce (12.2.2011 23:00)
Znáte slavné stavby svého města? Zastavte se s námi na okamžik a rozhlédněte se kolem. Pražské ulice jsou překrásné... Zveme Vás k prohlídce Kostela sv. Jana Nepomuckého. Dveře se otevírají, vstupte!

Detaily ve stylu velkoměstské architektury

foto i text: Ing. Jiří Dluhoš - Píší nám čtenáři (10.2.2011 23:00)
V záplavě dnešních přestaveb, zateplování a různých jiných stavebních úprav nám nenávratně mizí prvky domů, které kdysi byly ozdobou a nesly charakteristické znaky doby svého vzniku.

Olomoucké vily živí zašlou slávu i chátrají v jejím stínu

Jana Burešová - sedmicka.cz, foto: Slavné vily - Napsali o nás (10.2.2011 10:30)
Některé jsou slavné, jiné téměř neznámé ruiny. Příběhy olomouckých vil jsou stejně zajímavé jako osudy jejich majitelů.

Netradiční cesty po Ústí a Teplicích. Příběhy vyšlapané do schodů

Jana Soukupová - sedmicka.cz - Napsali o nás (9.2.2011 23:00)
Po schodech k ústeckému rozhlasu kráčelo mnoho významných lidí. A teplické Ptačí schody pamatují hry šlechtických dětí.

Půvaby pátého pražského obvodu

FOIBOS - Z redakce (8.2.2011 23:00)
Znáte slavné stavby svého města? Zastavte se s námi na okamžik a rozhlédněte se kolem. Pražské ulice jsou překrásné... Zveme Vás k prohlídce Kláštera a vzdělávacího ústavu spol. Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Dveře se otevírají, vstupte!

Krása míjená

text i foto Josef Hejna - blog.idnes.cz - Napsali o nás (8.2.2011 13:39)
Umělecká agentura Foibos má tři základní pilíře své činnosti. Divadlo, architekturu, sklo. Sám netuším, zda existuje nějaké pořadí důležitosti. Pravdou ovšem je, že stále se prohlubující edice knih o českýcg vilách a na ně navazující slavné stavby vůbec, má už řadu obdivovatelů. Sám jsem před léty chodil s kamarádem, který psal knihu o významných stavbách v jedné části města a žasl, kolik krásy každý z nás denně míjí. Kolik ducha, vlastní inspirace, vtiskli lidé krajině, městu. Něměli bychom tu krásu jenom míjet.
TOPlist SEO Rozcestník