SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Fotogalerie z vernisáže v Hlučíně

FOIBOS - Z redakce (25.9.2009 22:00)
Slavné vily Moravskoslezského kraje jsou jedinečným projektem vypovídajícím o staré i současné architektuře severní Moravy a Slezska, výjimečných vilách a slavných lidech, jejichž životní příběhy spolu souvisejí...

Dobré sousedství s Müllerovou vilou, Strahovským stadionem a Internacionálem

www.ct24.cz - Napsali o nás (24.9.2009 22:00)
Praha - Významné stavby Prahy 6 představuje výstava v Písecké bráně na Hradčanech. Panely s fotografiemi a textem vycházejí z publikace Slavné stavby Prahy 6, která právě přichází na pulty knihkupectví. Mezi stavbami jsou zastoupeny rodinné domy, veřejné budovy, sportovní zařízení, ale i letištní budova. Výstava potrvá do 13. října.

Fotogalerie: křest a vernisáž v Praze 6

FOIBOS - Z redakce (23.9.2009 14:15)
Slavné stavby Prahy 6, nová publikace a výstava z edice o historii i současnosti pražské architektury. Expozice je až do 13. října 2009 přístupná ve výstavní síni U Písecké brány, knihu si objednejte zde.

Vily, domky a domečky Královéhradeckého kraje

FOIBOS - Z redakce (15.9.2009 22:00)
... Královéhradecký kraj zaujímá v teritoriálním (byť vlastně umělém) členění našich zemí poměrně důležité místo. Bez ohledu na hledání konkrétních výjimečností, či zvláštností, charakterizující to které místo, patřily východní Čechy, už také díky osvíceným a důležitým osobnostem společenského, podnikatelského, ale i politického a kulturního života, k „baštám“ modernistických tendencí nejen v architektuře. Hradec Králové, Náchod, Jaroměř, stačí vyslovit jména těchto měst, a okamžitě se vybaví celá řada asociací spojovaných s kulturním, uměleckým, ale také stavebním duchem...

Valašské záření 2009

zlin.cz - Napsali o nás (14.9.2009 22:00)
Hlavní programy proběhnou již tradičně na pódiu na Svárově. Zde vystoupí folklorní soubory ze Vsetína a Staré Lubovni. Hlavní hvězdou pátečního večera bude ve velkém sále domu kultury legendární Olympic. Večerní náladu na venkovním pódiu pak rozproudí Walda gang - pro mnohé jistě zajímavá rocková interpretace písniček Waldemara Matušky.

Na Valašském záření ve Vsetíně vystoupí i Dan Nekonečný

zlin.cz - Napsali o nás (13.9.2009 22:00)
VSETÍN - Ve Vsetíně pokračuje v sobotu druhým dnem kulturně společenská akce Valašské záření. Eva Liďáková z Domu kultury Vsetín agentuře Mediafax uvedla, že pro děti jsou připraveny kolotoče zdarma a svou show předvede i Dan Nekonečný.

Trmalova vila jako místo setkávání

FOIBOS - Z redakce (12.9.2009 22:00)

Centrum architektury ve strašnické Trmalově vile pravidelně pořádá koncerty, výstavy a rozmanité společenské akce. Umožňuje tak okolním obyvatelům i lidem ze vzdálenějších městských částí setkat se a prožít příjemné odpoledne či poklidný večer v interiéru vily nebo v půvabné, zrekonstruované zahradě.

Josef Gočár

FOIBOS - Z redakce (9.9.2009 22:00)
Před 64 lety zemřel jeden z nejslavnějších českých architektů 20. století.

Postavili si vilu, kterou obdivuje celý svět. Přístup k ní ale mají jen tunelem

bydleni.idnes.cz - Napsali o nás (5.9.2009 22:00)
Měli jen dvě možnosti: buď se rozloučit s přáním bydlet ve čtvrti, kde rodina žila už od roku 1906, nebo si koupit pozemek pár stovek metrů od rodného domu, ale bez možnosti přímého vstupu z ulice. Leda tunelem. Zvolili druhou variantu.

Fotogalerie z vernisáže ve Vsetíně

FOIBOS - Z redakce (3.9.2009 22:00)
Výstava o historii zlínské architektury, rodinném bydlení i osudech stavebníků a majitelů slavných vil je až do 14. září 2009 přístupná v malém sále vsetínského Domu kultury. Při příležitosti otevření výstavy se v úterý 25. srpna 2009 uskutečnil křest knihy Slavné vily Zlínského kraje.
TOPlist SEO Rozcestník