SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Slavné pražské vily ve Fulneku

FOIBOS - Z redakce (26.5.2009 08:00)
Výstava SLAVNÉ PRAŽSKÉ VILY nabízí nový pohled do historie i současnosti architektury rodinného bydlení. Přijďte a nahlédněte do tohoto specifického odvětví architektonické tvorby…

Příběh Trmalovy vily

FOIBOS - Z redakce (20.5.2009 22:00)

Centrum architektury ve strašnické Trmalově vile pravidelně pořádá koncerty, výstavy a rozmanité společenské akce. Umožňuje tak okolním obyvatelům i lidem ze vzdálenějších městských částí setkat se a prožít příjemné odpoledne či poklidný večer v interiéru vily nebo v půvabné, zrekonstruované zahradě.

Květinové dny

FOIBOS - Z redakce (20.5.2009 08:55)
Prožijte půvabný květen v Trmalově vile...

Kotěrovy kolonie i krásná sídliště

Ladislav Zikmund-Lender - www.czechdesign.cz - Napsali o nás (15.5.2009 22:00)
Takto pestrý program najdete v Trmalově vile tento měsíc, výstava Kotěrova kolonie v Lounech je pro velký zájem prodloužena a sezóna vrcholí přednáškami nejvýznamnějších odborníků.

Slavné vily Moravskoslezského kraje

FOIBOS - Z redakce (13.5.2009 22:00)
Slavné vily Moravskoslezského kraje jsou jedinečným projektem vypovídajícím o staré i současné architektuře severní Moravy a Slezska, výjimečných vilách a slavných lidech, jejichž životní příběhy spolu souvisejí...

Nový Jičín: vernisáž výstavy

FOIBOS - Z redakce (13.5.2009 22:00)
Prohlédněte si fotografie ze zahájení výstavy Slavné vily Moravskoslezského kraje...

Krásné sídliště?

FOIBOS - Z oboru (6.5.2009 22:00)
Kotěrovo centrum – Trmalova vila pořádá diskusní večer s mladými teoretiky a kurátory na téma “Krásné sídliště?”. Diskusní večer by se měl především dotknout tématu estetiky veřejného prostoru normalizačních sídlišť. Diskuse se koná 14. 5. v 19.00 v Trmalově vile, Vilová 11, Praha 10; bude zaznamenána webovým portálem Earchitekt.cz a stanicí Leonardo.

Ztrácíme svou historii?

FOIBOS - Z oboru (6.5.2009 04:06)
Všechna města mají své střípky historie; kostely, radnice, zámky... a v neposlední řadě své slavné vily. Jsou součástí místního příběhu, stejně jako všechny větší a známější památky, péče o ně ale bývá - obvykle z hlediska financí a vlastnických vztahů - problematičtější. Například Sochorova vila ve Dvoře Králové je jednou z vážně ohrožených staveb...

Vzácná lázeňská vila ze Šumných měst nabídne rezidenční bydlení

Roman Helcl - bydleni.idnes.cz - Napsali o nás (3.5.2009 22:00)
David Vávra v pořadu Šumná města procházel vzácnou vilou Ladislava Říhovského v Teplicích nad Bečvou. Pod nohama mu šustilo listí, které se do památky dostalo rozbitými okny. Tyto záběry již budou minulostí. Funkcionalistická vila z roku 1934 se opravuje a po 60 letech bude opět sloužit k bydlení.

Historické vily: ukryté příběhy minulosti

Svitavský deník - Napsali o nás (1.5.2009 22:00)
Svitavy - Zajímavé stavby svitavského okresu se objevily v knize Slavné vily Pardubického kraje. Ta vyšla na začátku roku a představuje osm staveb z regionu.
TOPlist SEO Rozcestník