SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

FOIBOS - Z redakce (19.7.2011 22:00)
Slavné vily Čech, Moravy a Slezska tentokrát v Olomouci!
9. června – 9. října 2011

Jan Kotěra: Rodinný dům

FOIBOS - Z oboru (18.7.2011 22:00)
Přijďte si do pražské Trmalovy vily prohlédnout letní výstavu, zjistit něco víc o tvorbě architekta Jana Kotěry, jehož výročí letos vzpomínáme! 15. 6. - 31. 8. 2011

Liberecké vily... ve stínu Jizerských hor a na výsluní historie

FOIBOS - Z oboru (16.7.2011 22:00)
Nahlédněte s námi do světa slavných severočeských vil, projděte se napříč staletími, poznejte architekty, kteří zanechali své otisky v ulicích Vašeho města. Možná jsou blíž, než si myslíte… Vila Eleonore Priebschové v Liberci.

Liberecké vily... ve stínu Jizerských hor a na výsluní historie

FOIBOS - Z oboru (15.7.2011 22:00)
Nahlédněte s námi do světa slavných severočeských vil, projděte se napříč staletími, poznejte architekty, kteří zanechali své otisky v ulicích Vašeho města. Možná jsou blíž, než si myslíte… Dům na louce v Košťálově u Semil.

Středeční večery u Trmalů

FOIBOS - Z redakce (13.7.2011 14:30)
Dnes, ve středu 13. 7. 2011 otevíráme v 19 hodin zahradu Trmalovy vily, tentokráte v latinských rytmech! Jaime Miguel z El Salvadoru zahraje tradiční latinské písně za doprovodu kubánského hudebního nástroje “Tres Cubano” a kytary. Hostem bude zpěvačka Tereza Janoušková.

Liberecké vily... ve stínu Jizerských hor a na výsluní historie

FOIBOS - Z oboru (8.7.2011 22:00)
Nahlédněte s námi do světa slavných severočeských vil, projděte se napříč staletími, poznejte architekty, kteří zanechali své otisky v ulicích Vašeho města. Možná jsou blíž, než si myslíte… Blaschkova vila v Českém Dubu .

Liberecké vily... ve stínu Jizerských hor a na výsluní historie

FOIBOS - Z oboru (6.7.2011 22:00)
Nahlédněte s námi do světa slavných severočeských vil, projděte se napříč staletími, poznejte architekty, kteří zanechali své otisky v ulicích Vašeho města. Možná jsou blíž, než si myslíte… Karčova vila v Turnově.

Slavné vily Středočeského kraje

FOIBOS - Z redakce (5.7.2011 22:00)
V uplynulých sto padesáti letech se ve středních Čechách zrodil neobyčejně početný a hodnotný soubor vilové architektury.

Liberecké vily... ve stínu Jizerských hor a na výsluní historie

FOIBOS - Z oboru (4.7.2011 22:00)
Nahlédněte s námi do světa slavných severočeských vil, projděte se napříč staletími, poznejte architekty, kteří zanechali své otisky v ulicích Vašeho města. Možná jsou blíž, než si myslíte… Vila Fialka v obci Husa.

Architoulky Přemysla Veverky: Dvacáté osmé

Přemysl Veverka, foto: Jiří Podrazil - Architoulky (3.7.2011 22:00)
Už dávno není tajemstvím, že agentura Foibos vydává jedinečné publikace věnované slavným vilám, že představila skvosty rodinného bydlení ze všech krajů republiky a jako korunu tohoto úsilí vydala souborný svazek nazvaný Slavné vily Čech, Moravy a Slezska. Také slovenské slavné vily se díky Foibosu dostaly ke čtenářům, stále lačným po poznávání speciálního druhu architektonické tvorby, ale to není konec, probíhá spolupráce Foibosu s polskými, maďarskými a možná i dalšími partnery. Avšak kniha, která nedávno spatřila světlo světa a do níž radost je jen nahlédnout, pochází přece jen z poněkud jiného soudku, třebaže architektuře zůstává věrná.
TOPlist SEO Rozcestník