SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Hudební večery v Trmalově vile

FOIBOS - Z redakce (7.9.2007 19:23)
Podzimní podvečery v půvabné Trmalově vile budou naplněny nádhernou hudbou až po okraj. Prožijte je ve společnosti velkých osobností hudebního světa.

Fotografie K. Benického v Trmalově vile

FOIBOS - Z redakce (6.9.2007 19:33)
Od 8. do 16. září se návštěvníkům Trmalovy vily nabízí jedinečná příležitost prohlédnout si fotografie Karola Benického.

Srdečný pozdrav od Rýna

Victor Sanovec (text a foto) - Píší nám čtenáři (24.6.2007 10:43)
Měl jsem příležitost navštívit od vás popisovanou výstavu Slavné vily olomouckého kraje v olomouckém Muzeu umění. A jsem nadšen touto expozicí.

Fotografie z vernisáže Slavné vily Olomouckého kraje

FOIBOS (text a foto) - Z redakce (17.6.2007 22:00)
Ve středu 13. června se v Muzeu umění Olomouc uskutečnila vernisáž výstavy Slavné vily Olomouckého kraje. Pro přiblížení atmosféry z vernisáže vám přinášíme několik fotografií.

Slavné vily Olomouckého kraje pod lupou

Architekt.cz, FOIBOS (foto) - Napsali o nás (13.6.2007 22:00)
Pět desítek významných vil Olomouckého kraje od poloviny 19. století do současnosti mapuje výstava, která probíhá v Muzeu umění v Olomouci. Jednotlivé vily na výstavě připomínají fotografie, plány, kresby, ale i dobový nábytek a modely.

Livia Klausová zahájila výstavu Slavné vily Olomouckého kraje

B. Kolář (text), FOIBOS (foto) - Napsali o nás (12.6.2007 22:00)
Ve středu 13. června se v Muzeu umění Olomouc uskutečnila vernisáž výstavy Slavné vily Olomouckého kraje. Mimořádnost této společenské, kulturní a umělecké události nebyla náhodná a odvíjela se od výzkumného a badatelského projektu, kterým v průběhu několika let bude zmapována výstavba rodinných sílel v České republice od 19. století do současnosti.

Autoři výstavy mapovali osudy starých vil

Lidové noviny - Morava - Napsali o nás (12.6.2007 22:00)
Pět desítek významných vil Olomouckého kraje mapuje výstava, která dnes začne v Muzeu umění v Olomouci. Současně vychází kniha Slavné vily Olomouckého kraje, která navazuje na podobné knihy o rodinných sídlech pražských a brněnských.

Slavné vily Olomouckého kraje

FOIBOS (text a foto) - Z redakce (12.6.2007 22:00)
Architektonicky významná či zajímavá rodinná sídla, která vznikala od poloviny 19. století do současnosti na území olomouckého regionu, mapuje výstava Slavné vily Olomouckého kraje v Muzeu moderního umění a stejnojmenná publikace vydaná při této příležitosti.

Krok k „vile snů“- koupě publikace Slavné vily

FOIBOS - Z redakce (11.6.2007 19:30)
V každé zakoupené knize Slavné vily, počínajíce publikací Slavné vily Olomouckého kraje bude vložen slosovatelný anketní korespondenční lístek. Hlavní cenou v závěru ankety bude „vila snů“, kterou si může postavit vylosovaný podle projektu vypracovaného od přední architektonické kanceláře.

ARCHITEKTURA: Brněnské vily

arch. Zdeněk Lukeš - Napsali o nás (11.6.2007 19:26)
Dvakrát jsem psal v poslední době o nových knihách o architektuře - viz zde a zde. Takže do třetice: dnes představím knížku Slavné brněnské vily, kterou vydal Foibos v edici, v níž už vyšly Slavné pražské vily a Významné stavby Prahy 5.
TOPlist SEO Rozcestník